Особливості контролю вакуумних вимикачів типу BB/TEL

  • Особливості контролю вакуумних вимикачів типу BB/TEL

Високовольтні вимикачі типу ВВ/TEL призначені для експлуатації в осередках КРУ внутрішньої та зовнішньої установки, а також в камерах КСВ як при новому будівництві, так і при заміні масляних вимикачів минулих років випуску.

Порівняно з традиційними масляними, вакуумними або елегазовими вимикачами, високовольтні вакуумні вимикачі типу BB/TEL складаються з двох основних функціональних модулів: комутаційного модуля і блоку управління.

Комутаційний модуль ISM15_LD
Комутаційний модуль ISM15_Shell_1
Блоки керування БУ/TEL

Блоки керування виконують такі функції:

  • місцеве та дистанційне управління, у тому числі від низьковольтного допоміжного джерела живлення;
  • стандартний цикл управління вакуумним вимикачем "О" - 03 с - "ВО" - 15 с - "ВО" за ГОСТ 687-78;
  • блокування від повторного включення;
  • живлення від струмових ланцюгів за відсутності напруги живлення;
  • можливість відключення вимикача протягом 20 с після зникнення напруги оперативного живлення.

Для вакуумних вимикачів згідно з ГОСТ 687-78 необхідно проводити контроль таких параметрів як:

  • Власний час увімкнення вимикача – інтервал часу між моментом подачі команди на включення вимикача, що знаходиться у вимкненому положенні, та моментом, коли контакти комутаційного модуля стикаються у всіх полюсах.
  • Власний час відключення вимикача – інтервал часу від моменту подачі команди на відключення вимикача, до припинення дотику (розмикання) головних контактів комутаційного модуля.
  • Різночасність замикання контактів комутаційного модуля – різниця часів зіткнення основних контактів комутаційного модуля.
  • Різночасність розмикання контактів комутаційного модуля – різниця часів розмикання основних контактів комутаційного модуля.

У червні 2016 р. у рамках спільної роботи фахівці компаній ТОВ "СКБ ЕП" та ЗАТ "ГК "Таврида Електрик" (виробник вакуумних вимикачів ВВ/TEL) провели випробування щодо контролю параметрів швидкодії вимикачів типу ВВ/TEL приладом ПКВ/М7.

Прилад контролю високовольтних вимикачів ПКВ/М7 призначений для технічного перевіркистану вимикачів радянського, російського та зарубіжного виробництва (ABB, Areva, Siemens, Alstom та ін). Забезпечує контроль параметрів швидкості та ходу масляних, вакуумних та елегазових вимикачів, а також реєстрацію тимчасових характеристик високовольтних вимикачів, відокремлювачів та короткозамикачів. Дозволяє проводити вимірювання струмів та напруг електромагнітів, великих струмів соленоїдів. Прилад добре зарекомендував себе на ринку, про що свідчить чимала кількість позитивних відгуків користувачів.

Контролює вакуумний вимикач типу BB/TEL з комутаційним модулем ISM15_Shell_1 і блоком управління БУ/TEL-12-01A.

Контроль проводився на вакуумному вимикачі типу BB/TEL з комутаційним модулем ISM15_Shell_1 та блоком керування БО/TEL-12-01A. Для вимірювання параметрів спрацьовування вимикача вибраного типу вимикача до приладу ПКВ/М7 (на додаткове замовлення) поставляється:

  • Резисторний дільник напруги 35/12В для підключення до "сухих" контактів блоку керування вимикачем. Це нова розробка, яка була випущена порівняно недавно безпосередньо для контролю тимчасових характеристик вакуумних вимикачів типу BB/TEL.
  • Кабель виміру напруги каналом "Вхід аналоговий" (СКБ026.19.00.000). Для вимірювання напруги 0 ÷ 12в. Кабель необхідний підключення дільника напруги до каналу аналого-цифрового перетворювача.
Дільник напруги 35/12В
Кабель виміру напруги каналом "Вхід аналоговий"

В результаті проведених вимірювань були отримані такі дані, що представлені на графіках, взятих з програмного забезпечення для ПК до приладу ПКВ/М7.

Згідно з технічними даними виробника вимикачів BB/TEL, при контролі вакуумного вимикача з комутаційним модулем ISM15_Shell_1 та блоком управління БО/TEL-12-01A, нормальними умовами експлуатації вважається:

  • Власний час відключення – не більше 23 мс. За даними приладу ПКВ/М7 час відключення становив ≈ 206 мс
  • Власний час включення – не більше 40 мс. За даними приладу ПКВ/М7 час включення становив ≈ 396 мс
  • Різночасність замикання контактів – не більше 4мс. За даними ПКВ/М7 ≈ 12 мс
  • Різночасність розмикання контактів - трохи більше 3 мс. За даними ПКВ/М7 ≈ 04 мс

Технічні параметри різних комутаційних модулів за даними РЕ, на вакуумні вимикачі BB/TEL-10

Найменування параметра Значення параметрів різних комутаційних модулів
Серії комутаційних модулів ISM15_LD_1 ISM15_LD_2 ISM15_Shell_1 ISM15_Shell_2 ISM15_Shell_FT2
Номінальний струм А 1000 1000 2000 1250 2000 2000
Власний час відключення ВР трохи більше, мс:
при використанні BP-02A та BU-05A при використанні БО/TEL-12-01А при використанні СУ/TEL-12-02А, СУ/TEL-12-03А при використанні СУ/TEL-21-00 у разі використання CM_1501_01(4), TER_CM_16_FT 90 30 45 27 - 90 30 45 27 - - 23 38 20 - - 23 38 20 - - 23 38 20 - - - - - 10
Власний час включення ВР трохи більше, мс:
при використанні BP-02A та BU-05A при використанні БО/TEL-12-01А при використанніСУ/TEL-12-02А, СУ/TEL-12-03А при використанні СУ/TEL-21-00 у разі використання CM_1501_01(4), TER_CM_16_FT 100 60 75 42 - 100 60 75 42 - - 40 55 32 - - 40 55 32 - - 40 55 32 - - - - - 22
Різночасність замикання контактів трохи більше, мс 4
Різночасність розмикання контактів трохи більше, мс 3

В результаті проведених випробувань були отримані результати контролю високовольтного вимикача типу BB/TEL за допомогою ПКВ/М7 приладу, а також були проведені дослідні випробування щодо застосування нової розробки для контролю параметрів швидкодії на вимикачах зазначеного типу.

За відгуками користувачів, ПКВ/М7 дозволяє зменшити не тільки час обстеження (процес вимірювань займає 5-10 хвилин) вимикача, але і кількість операцій, необхідних для тестування, що здійснюються, тому виробник «СКБ ЕП» рекомендує проводити зняття тимчасових характеристик вакуумних вимикачів під час кожної перевірки працездатності та підготовки вимикача до роботи.

Джерело: ТОВ СКБ ЕП http://skbpribor.ru/

26/04/2017 00:00:00
0
3694

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!