Використання аналізатора якості Metrel 2883 як вольтамперфазометр (ВАФа).

  • Використання аналізатора якості Metrel 2883 як вольтамперфазометр (ВАФа).

ВАФ-прилад, який застосовуватиметься при налагодженні та технічному обслуговуванні ланцюгів трансформаторів струму та напруги, фазочутливих схем релейного захисту, для перевірки правильності підключення лічильників електроенергії тощо.

«Стандартні» вимірювальні функції ВАФ:

Вимірювання напруги постійного струму; Вимірювання діючого значення напруги та сили змінного струму синусоїдальної форми;

Вимірювання гармонік напруги та струму мережі; Вимірювання частоти змінного струму; Вимірювання кута зсуву фаз між напругою та струмом; Вимірювання кута зсуву фаз між напругою та напругою; Вимірювання кута зсуву фаз між струмом та струмом; активної та реактивної потужності; Визначення послідовності чергування фаз.

Деякі виробники ВАФів реалізують у своїх приладах функцію реєстрації параметрів мережі.

Недоліком більшості сучасних ВАФ є відсутність повноцінного дисплея у приладу. Все частіше застосовуються малі індикатори або віддалені дисплеї (прилад передає інформацію по каналу Bluetooth на дисплей іншого пристрою - смартфон, планшет, ноутбук ) Те саме відбувається і з органами управління приладом - для управління ВАФом використовується інший гаджет. У реальній практиці експлуатації це далеко не завжди зручно. Найчастіше зручніше мати прилад з гарним власним дисплеєм, зручними органами управління та продуманим, зрозумілим меню приладу. Ну і звичайно ж, завжди хочеться мати прилад з великим арсеналом можливостей. У більшості ВАФів вони обмежені наведеним вище переліком вимірів.

Найкраща альтернатива абсолютно будь-кому сучасному ВАФ - аналізатор якості електроенергії METREL MI 2883 EU . Даний прилад, крім того, що виконує всі стандартні функції ВАФів, ще й забезпечує вимірювання декількох сотень параметрів мережі з частотою дискретизації 7000 вибірок в секунду. Крім того, METREL MI 2883 EU, виконуючи все більше функції ВАФа, залишається аналізатором якості електроенергії класу S, згідно з EN 61000-4-30. Це означає, що MI 2883 EU проводить фіксацію та аналіз якості електроенергії на відповідність стандарту EN 50160 а його системне ПЗ дозволяє натисканням однієї кнопки сформувати протокол результатів аналізу якості електроенергії .

Аргументи за METREL MI 2883 EU як ВАФ:

* Прилад METREL MI 2883 має сертифікат оцінки відповідності;

* Ціна - порівнянна з ціною більшості ФАФів, що випускаються;

* Точність вимірювань вища, ніж у більшості існуючих ВАФів;

* Портативний розмір (вага 096 кг);

* 4 незалежні канали вимірювання за напругою (до 1734 В) та 4 незалежні канали вимірювання за струмом (вимірювання струму у фазному та нейтральному провідниках);

* Кольоровий 43-дюймовий рідкокристалічний дисплей з TFT підсвічуванням, 480*272 пікселів;

* Екрани з графічними підказками щодо варіантів підключень;

* Автоматичне розпізнавання підключених струмових кліщів та автоматичне визначення діапазону їх вимірювань;

* Можливість фіксації всіх параметрів мережі в пам'яті приладу з настроєним усередненням від 1 секунди до 120 хвилин;

* Можливість фіксації в пам'яті приладу до 10 аварійних подій, що налаштовуються в мережі.

* Наявність кнопок швидкого доступу до часто використовуваних вимірювальних функцій (струм, напруга, частота, гармоніки, фазові діаграми, потужність та енергія).

Вибір струмових кліщів (датчиків).

Варіант комплектації приладу ЕU поставляється з трьома універсальними гнучкими струмовими датчиками s-Flex (каталожний номер А 1227 ) з діапазоном вимірювань 3000/300/30 A. У переважній більшості випадків 13 3. А 1227 застосовувати у такій ситуації не доцільно. Доцільно буде придбати прилад METREL MI 2883 у комплектації ST ( без струмових датчиків), плюс додатково придбання на вибір одного з двох варіантів струмових кліщів:

Кліщі А1281 з діапазоном вимірювань 1000/100/5/05 A (згорткові кліщі з можливістю вимірювання струмів витоку).

Кліщі А1588 з діапазоном вимірювань 50/5/05 A (згорткові кліщі з можливістю вимірювання струмів витоку).

04/10/2019 10:01:44
0
1151

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!